KomiksFEST! > 2007
X-Men 3: The Last Stand

X-Men 3: The Last Stand

 

Když jsi mutantem, máš jen dvě možnosti, co s tím dělat. Skrývat to, či se držet v ústraní. Dnešek je den, kdy se to ale změnilo a světlo světa spatřil téměř zázračný lék proti mutantství. Bohužel odvrhnout nechtěný a často proklínaný dar a stát se opět člověkem není tak jednoduché, jak na první pohled vypadá. A zloduch Magneto (Ian McKellen) na vyléčení určitě nepomýšlí. Z předchozích dílů nám dobře známá skupina mutantů pod vedením profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) je nyní posílena o dva nové bojovníky Šelmu (Kelsey Grammer) a Anděla (Ben Foster) a budou to vážně potřebovat. X-meni musí rozpoutat nejstrašlivější válku jakou kdy svět viděl, jen aby mohli navždy ukončit všechny ostatní.

Aktuálně na Komiksárium.cz

 
X-Men 2: X-men United

X-Men 2: X-men United

 

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě.

X-Men 1

X-men 1

 

    Nedaleká budoucnost. Po celé planetě se rodí děti s X-faktorem v genech, který jim dává zvláštní sílu - třeba ničivý laserový pohled nebo schopnost létat, či přesunovat předměty nebo ovládat počasí. Profesor X, Wolverine, Storm, Jean Grey, Rogue, Cyclops, Magneto, Toad, Mystique, Sabretooth jsou mutanti s mimořádnými schopnostmi. Ale pro lidi, kteří takovéto schopnosti nemají, je velice těžké mutanty akceptovat a neubránit se strachu...
         předfilm: Codehuntrers (Ben Hoboj)  

Buchty a loutky: Chcipaci

Buchty a loutky - Chcípáci

 

         Parodický a vynalézavě hravý hodinový film rozvíjí eklektickou poetiku originálního loutkohereckého sdružení Buchty a loutky, který byl založen již v roce 1991 a který nemá stálou scénu, ale přesto patří mezi oblíbence české divadelní kritiky a jeho význam přesahuje loutkářskou oblast. Chcípáci přinášejí v sedmi kapitolách klasický pohádkový i mytický příběh boje dobra se zlem: zatímco jeden bratr se vydal na cestu dobra a zachraňování lidí v roli svérázného lékaře, druhý touží ovládnout svět, přičemž do hry zde vstupuje také dvojí zásvětí andělů a kostlivců.
         předfilm: Synkopa (Sefi Gazeto)  

Gene Deitch: Munro

Gene Deitch: autorské pásmo animátorské legendy

 

   Munro, Oscarem oceněný krátký animovaný film na straně jedné, a     Obři, (proti)válečná alegorie, zakázaná komunisty, na straně druhé - to jsou opěrné body pásma animací dnes již dvaaosmdesátileté     legendy americké animace, Gene Deitche, žijícího v Čechách. Pásmo doplní autorovy adaptace dětských knížek, slynoucí nejen poetikou originálu, ale i hravou a fantazijní animací.

Requiem - loutkovy balet Petra Nikla

Requiem - loutkový balet Petra Nikla

 

    Loutkový balet Requiem je dílem výtvarníka Petra Nikla, který film i režíroval. Film je       živým záznamem baletu loutek, věcí a živlů na hudbu Requiem W. A. Mozarta. Lampany, sovy, ptáky a další loutky vedou členové Laurychova divadla.
         předfilm: Kebule (Lou Poláková)  

Lapsus (Anifest 2007)

Ozvěny Anifestu: To nejlepší z Anifestu 2007

 

Z celkem 1400 zaslaných filmů vybírala porota na šestém ročníku festivalu animovaného filmu Anifest 2007. Kdo letos do Třeboně nezavítal, najde v tomto kompaktním hodinovém výběru krátkých filmů     to nejlepší, co světová animace na festivalu představila.