KomiksFEST! > 2007
Cerstve dokoncena serie Padoucnice

Fotogalerie 2007

 

Jaká byla atmosféra festivalu, co se dělo na jednotlivých akcích? O tom můžou vyprávět nejen organizátoři a účastníci, ale i přiložené fotografie. Kromě tohoto soustředěného výběru najdete řadu dalších fotek i u konkrétních akcí...

 

   Foto (c) Petr Flíček,      Koreastudio        , Radek Jandera (FCCA/Artwall), Centrala CECA.  

Aktuálně na Komiksárium.cz

 

Revue a katalogy: kde koupit?

 

Naše     KomiksFEST! revue a     festivalové katalogy můžete zakoupit na řadě míst - v e-shopech, vybraných trafikách RELAY, knihkupectvích, zásobovaných distribucemi Kosmas a SEQOY a dalších, kvalitních knihkupectvích.     Seznam prodejních míst najdete v článku.

Errata

 

Bylo by krásné být dokonalí, ale musíme přiznat, že v našem festivalovém katalogu se vyskytly některé chyby. Tu pouhé překlepy, tu věci zásadnějšího rázu. Všem, kteří by se mohli chybami v katalogu cítit poškozeni, se omlouváme, a přehmaty napravujeme alespoň touto elektronickou cestou.

Komiksova oceneni Muriel

Komiksové ceny MURIEL 2007 - výsledky

 

V sobotu 3. listopadu 2007 byly během závěrečného večera festivalu KomiksFEST! 2007 v divadle Archa     slavnostně vyhlášeny a předány komiksové ceny Muriel. Držitele skleněných plastik odkazujících k legendární hrdince Káji Saudka vybrala dvacetičlenná odborná a hlavní porota, které předsedal Gene Deitch, americký filmový režisér a animátor žijící v Čechách.

logo KomiksFEST!u

Tisková konference - David B., Gene Deitch, Muriel

 

Rádi bychom Vás pozvali na velmi krátkou tiskovou besedu u příležitosti komiksového festivalu KomiksFEST! 2007, která se koná     ve středu 31.10. v 11.00-11.30 v Divadle Archa v divadelním baru (spodní foyer), Na Poříčí 26, Praha 1. Konference se zúčastní     hlavní host festivalu, francouzský kreslíř David B. (mj. autor šestidílného komiksu Padoucnice) a     Gene Deitch, americký režisér animovaných filmů žijící v Praze, čestný předseda poroty komiksových cen Muriel. Současně Vám představíme     nominace na cenu a v premiéře také skleněnou plastiku Muriel určenou vítězům (která bude předána v sobotu 3.11. na slavnostním večeru právě v Divadle Archa).

Tintin

Tintin a případ Tournesol

 

Co se to v zámku Moulinsart děje? Všechno se začalo rozbíjet ? okna, sklenice, vázy, zrcadla, lustry? Profesor Tournesol (v českých albech Kalkulus) se zatím nachází na konferenci o jaderné fyzice v Ženevě, ale odtud ho unesou tajní agenti Bordurie a Syldávie.     Dokážen Tintin s kapitánem Haddockem profesora najít? A co byl vlastně zač ten profesorův výbušný vynález?

 

   Projekce filmu se koná od 15:00 (pro děti) a od 19:15 (po vernisáži). Film je uváděn v rámci Tintinova dne ve spolupráci Francouzského institutu v Praze, Zastoupení Valonsko-Brusel, nakladatelství Albatros a KomiksFEST!u.  

Hermann Schechtfreund

Jožkalipnik... přesunut!

 

... a to     na pátek 2. 11. od 19:30 do kina OKO nedaleko Strossmayerova náměstí. Za drobné zmatky se spolu s Tichým syndikátem omlouváme, a věříme, že příznivci Herrmana Schlechtfreunda, jakož i fanynky Jožky Lipnika, si cestu ke svým idolům najdou.