KomiksFEST! > 2007
Cerstve dokoncena serie Padoucnice

Fotogalerie 2007

 

Jaká byla atmosféra festivalu, co se dělo na jednotlivých akcích? O tom můžou vyprávět nejen organizátoři a účastníci, ale i přiložené fotografie. Kromě tohoto soustředěného výběru najdete řadu dalších fotek i u konkrétních akcí...

 

   Foto (c) Petr Flíček,      Koreastudio        , Radek Jandera (FCCA/Artwall), Centrala CECA.  

Aktuálně na Komiksárium.cz

Jaký byl rok 2017: Nejlepší překladové komiksy

ANKETA > Rok se rokem sešel a je tu opět tradiční anketa Komiksária. Znovu jsme se ohlédli za nejlepšími domácími komiksy, překladovými tituly, největšími událostmi, zahraniční produkcí i za tím (nej)horším, co rok 2017 přinesl. Letos přispěli (byť ne ve všech kategoriích) Kateřina Čopjaková, Martin Foret, Jan Havlíček, Pavel Kořínek, Anna Křivánková, Milan Krejčí, Tomáš …Pokračování textu Jaký byl rok 2017: Nejlepší překladové komiksy →

 

Revue a katalogy: kde koupit?

 

Naše     KomiksFEST! revue a     festivalové katalogy můžete zakoupit na řadě míst - v e-shopech, vybraných trafikách RELAY, knihkupectvích, zásobovaných distribucemi Kosmas a SEQOY a dalších, kvalitních knihkupectvích.     Seznam prodejních míst najdete v článku.

Errata

 

Bylo by krásné být dokonalí, ale musíme přiznat, že v našem festivalovém katalogu se vyskytly některé chyby. Tu pouhé překlepy, tu věci zásadnějšího rázu. Všem, kteří by se mohli chybami v katalogu cítit poškozeni, se omlouváme, a přehmaty napravujeme alespoň touto elektronickou cestou.

Komiksova oceneni Muriel

Komiksové ceny MURIEL 2007 - výsledky

 

V sobotu 3. listopadu 2007 byly během závěrečného večera festivalu KomiksFEST! 2007 v divadle Archa     slavnostně vyhlášeny a předány komiksové ceny Muriel. Držitele skleněných plastik odkazujících k legendární hrdince Káji Saudka vybrala dvacetičlenná odborná a hlavní porota, které předsedal Gene Deitch, americký filmový režisér a animátor žijící v Čechách.

logo KomiksFEST!u

Tisková konference - David B., Gene Deitch, Muriel

 

Rádi bychom Vás pozvali na velmi krátkou tiskovou besedu u příležitosti komiksového festivalu KomiksFEST! 2007, která se koná     ve středu 31.10. v 11.00-11.30 v Divadle Archa v divadelním baru (spodní foyer), Na Poříčí 26, Praha 1. Konference se zúčastní     hlavní host festivalu, francouzský kreslíř David B. (mj. autor šestidílného komiksu Padoucnice) a     Gene Deitch, americký režisér animovaných filmů žijící v Praze, čestný předseda poroty komiksových cen Muriel. Současně Vám představíme     nominace na cenu a v premiéře také skleněnou plastiku Muriel určenou vítězům (která bude předána v sobotu 3.11. na slavnostním večeru právě v Divadle Archa).

Tintin

Tintin a případ Tournesol

 

Co se to v zámku Moulinsart děje? Všechno se začalo rozbíjet ? okna, sklenice, vázy, zrcadla, lustry? Profesor Tournesol (v českých albech Kalkulus) se zatím nachází na konferenci o jaderné fyzice v Ženevě, ale odtud ho unesou tajní agenti Bordurie a Syldávie.     Dokážen Tintin s kapitánem Haddockem profesora najít? A co byl vlastně zač ten profesorův výbušný vynález?

 

   Projekce filmu se koná od 15:00 (pro děti) a od 19:15 (po vernisáži). Film je uváděn v rámci Tintinova dne ve spolupráci Francouzského institutu v Praze, Zastoupení Valonsko-Brusel, nakladatelství Albatros a KomiksFEST!u.  

Hermann Schechtfreund

Jožkalipnik... přesunut!

 

... a to     na pátek 2. 11. od 19:30 do kina OKO nedaleko Strossmayerova náměstí. Za drobné zmatky se spolu s Tichým syndikátem omlouváme, a věříme, že příznivci Herrmana Schlechtfreunda, jakož i fanynky Jožky Lipnika, si cestu ke svým idolům najdou.