Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Novinky

Jaromír 99 aka Jaromír Švejdík mezi hudbou, Kafkou a komiksem

Autor známý jak pod svým jménem, tak pseudonymem Jaromír 99 se narodil v Jeseníku, který se dodnes promítá do jeho tvorby. Proslavil se v hudební i výtvarné oblasti díky kapele Priessnitz a komiksu Alois Nebel. Jím zároveň založil specificky českou komiksovou školu postavenou na kontrastním využívání černých a bílých ploch a hrubé výtvarné stylizaci.

David Zane Mairowitz sází na klasiky

Američan a světoběžník, který v 60. letech emigroval do Anglie a dnes žije ve Francii. Autor divadelních her (např. Flash Gordon and the Angels), spoluzakladatel undergroundových novin International Times a tvůrce knihy The Radical Soap Opera: Roots of Failure in the American Left. Scénáristicky systematicky pracuje na převodech literárních klasik především do komiksu.

Paul Gravett (GB)

Žádný fungující komiksový trh se neobejde bez svých hybatelů: organizátorů, novinářů a teoretiků, kteří spolu s autory stojí v jeho základech. Přinášejí nové vlivy, informace, posouvají věci kupředu, stojí za festivaly, cony, výstavami, časopisy a fanziny; třídí, hodnotí a poskytují hlubší vhled do věcí komiksových. Pro Velkou Británii všechny tyto role zosobňuje jeden muž, Paul Gravett, The Man at the Crossroads.

Nové knihy