Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Programové tipy

Lorenzo Mattotti: Oltremai

 

Na 53 velkoformátových plochách pomocí pera, štětce a černé barvy Lorenzo Mattotti stvořil svůj osobní předvěký les mýtů – svět zvaný Oltremai. 

Volemanovy Voči

 

Nejslavnější hrdina nejslavnějšího českého komiksového autora Jiřího Gruse konečně na stříbrném plátně! Desetiminutový kraťas, který vznikl jako příprava na plnotučný opus Voleman versus Trampové, se stejně jako Homérova Odyssea točí kolem hněvu hlavního hrdiny. 

Alejandro Jodorowsky ve filmu a komiksu

 

Jeden z nejodvážnějších filmařů a komiksových scenáristů světa, spirituální guru Alejandro Jodorowsky, se proslavil svými mystickými, avantgardními snímky jako Krtek a Svatá hora. Těm je věnován i dokumentární film Souhvězdí Jodorowsky, který na besedě pod taktovkou Tomáše Chluda rozeberou znalci jeho díla Antonín Tesař a Pavel Kořínek. 

Ticho 762 – Jak Masaryk vymyslel Československo

 

Výstavu v 1. Podzemním antikvariátu zahájí spolu s kreslířem Petrem Novákem čili Tichem 762 i scenárista Pavel Kosatík. Společně pokřtí první díl z historické komiksové série Češi: Jak Masaryk vymyslel Československo, která vychází z osmidílného televizního seriálu České století

Nové knihy