Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Komiksová sobota v MeetFactory

Dětský KomiksFEST! s Albatrosem 

 (10.00–13.00, vstup pro děti 30,–)

 

Postavte si s doktorem Rackem svůj kajak a vyhrajte s ním nejlepší závod sezóny na KomiksFEST!u (Lukáš Urbánek). V dílničce se Surim & Katou vymyslete a nakreslete podle vlastní fantazie komiksového superhrdinu (Libor Drobný), v Komiksových výpravách do minulosti si přijďte vyzkoušet dotvořit komiksy, které nás přenesou do bednářské dílny, na dvorek za řezníkem nebo do středověkého města za husity (Klára a Honza Smolíkovi).Časostrojem zkuste pro zábavu změnit posloupnost a zjistíte, co se stane s příběhem (Renáta Fučíková) nebo vyzkoušejte digitální skicování (WACOM). A jako tradičně si můžete nakreslit komiksovou placku a vyhrát spousty zajímavých knih.

 

KOMIKSOVÁ SOBOTA – HLAVNÍ PROGRAM

(15.00–24.00, vstup 50,–)

 

Velký sál

 

15.00 – Československo 38–89

Prezentace projektu školní výukové počítačové hry o našich totalitních dějinách (Richard Alexander a Ticho 762)

 

16.00 – Křest komiksu Candide Karla Jerieho

 

16.30  – Křest komiksu Divočina Mikuláše Podprockého

 

17.00 – Komiksy Top Cow očima jejich výtvarníka Marco Turiniho

Spojeno se křtem knihy E.V.A.

 

18.00 – Sigbjørn Lilleeng a Lukas Jüliger

Beseda o výstavě Světy pod povrchem v MeetFactory

 

19.00 – Lorenzo Mattotti

Beseda s italským výtvarníkem

 

20.00 – Předávání komiksových cen MURIEL 2013

 

21.30 – Vyhlášení vítěze soutěže ARNAL

 

22.00 – Volemanovy Voči

Krátký film na motivy komiksových příběhů Jiřího Gruse, režie Jan Cechl

 

22.30 – R.A.W. battle

Výtvarný souboj, DJ Jana Kománková

 

 

Divadelní sál

 

15.00 – Bohouš a Dáša mění svět

Workshop a vyhlášení vítězů celorepublikové školní soutěže, pořádá Člověk v tísni

 

16.00 – Bílá paní na hlídání

Vhrsti a režisér Petr Friedl představí animovaný film a stejnojmennou komiksovou knihu

 

17.00 – Pavel Trnka a Caves

Prezentace komiksového časopisu

 

19.00 – Tintin rasista

Komiksová analýza Tintina v Kongu (Michal Uhl)

 

20.00 – Sex, násilí a Borgia

Vydavatelství CREW o Jodorowského historické brutalitě

 

18.00 – Bäm fanzine a česká scéna

Nový komiksový fanzin a aktuální trendy domácího komiksu (Marek Menke, Vojtěch Čepelák)

 

21.00 – Kája Saudek: Lepší než Moebius a Kirby

Vzestup a pád Krále českého komiksu (Vojtěch Čepelák)

 

22.00 – Chico e Rita

Promítání španělského animovaného filmu

 

PLUS výstava Světy pod povrchem (Lukas Jüliger, Sigbjørn Lilleeng, Pavel Trnka a časopis Caves)

PLUS výstava ARNAL 2013

PLUS prezentace tabletů a dalších vychytávek pro výtvarníky – Wacom

PLUS workshop Recykliteratura (nakladatelství Lipnik)

PLUS stánky nakladatelů, prezentace nových knih, trička, placky, tisky, tašky

Nové knihy