Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Filmy a divadla

Souhvězdí Jodorowsky

Jeden z nejodvážnějších filmařů a komiksových scenáristů světa, spirituální guru Alejandro Jodorowsky, se proslavil svými mystickými, avantgardními snímky jako Krtek a Svatá hora. Těm je věnován i dokumentární film Souhvězdí Jodorowsky, který na besedě pod taktovkou Tomáše Chluda rozeberou znalci jeho díla Antonín Tesař a Pavel Kořínek.

Chico a Rita

Kuba na konci čtyřicátých let. Chico a Rita začínají prožívat vášnivý milostný románek. Chico je mladý klavírista zamilovaný do jazzu a Rita sní o tom být slavnou zpěvačkou. Od té osudné noci, kdy se setkali v tanečním klubu v Havaně, se dávají dohromady a zase rozcházejí jako tanečníci bolera.

Volemanovy voči

Nejslavnější hrdina nejslavnějšího českého komiksového autora Jiřího Gruse konečně na stříbrném plátně! Desetiminutový kraťas, který vznikl jako příprava na plnotučný opus Voleman versus Trampové, se stejně jako Odyssea točí kolem hněvu hlavního hrdiny. Ten se řítí nic netušícím městem a jeho laserový pohled hrozí spálit vše na popel. Pomůžou nablblé argumenty jeho nejlepšího kámoše Kamila? A co na to řekne přítelkyně Marie?

Pérák – Na jméně nezáleží, rozhodují činy!

Akční historická fikce Divadla VOSTO5. Divadelní podívaná, která kombinuje prvky bojových umění a kaskadérských výstupů s poetikou originálního autorského divadla a typickým slovním humorem. Úspěšná inscenace nabídne divákům nové prostorové uspořádání smyšleného protektorátního dobrodružství československé Ligy výjimečných, která spolu s mytickým superhrdinou Pérákem usilovala o změnu našich dějin.

Nové knihy