Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Program - středa, 30. 10. 2013

Souhvězdí Jodorowsky

Jeden z nejodvážnějších filmařů a komiksových scenáristů světa, spirituální guru Alejandro Jodorowsky, se proslavil svými mystickými, avantgardními snímky jako Krtek a Svatá hora. Těm je věnován i dokumentární film Souhvězdí Jodorowsky, který na besedě pod taktovkou Tomáše Chluda rozeberou znalci jeho díla Antonín Tesař a Pavel Kořínek.

8 komiksů na jedno velké téma aneb jak široké pole působení to může být

Představení projektu ateliéru Komiksu a ilustrace pro děti z Fakulty umění a designu na Západočeské univerzitě pod vedením Báry Šalamounové.

Grus na Periférii – vernisáž výstavy

Výstava Jirky Gruse v Periferie Cafe dá prostor autorově volné tvorbě – perokresbám i olejomalbám – a knižním ilustracím.

Pérák – Na jméně nezáleží, rozhodují činy!

Akční historická fikce Divadla VOSTO5. Divadelní podívaná, která kombinuje prvky bojových umění a kaskadérských výstupů s poetikou originálního autorského divadla a typickým slovním humorem. Úspěšná inscenace nabídne divákům nové prostorové uspořádání smyšleného protektorátního dobrodružství československé Ligy výjimečných, která spolu s mytickým superhrdinou Pérákem usilovala o změnu našich dějin.

Nové knihy