Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Program

Pokud není uvedeno jinak, vstupy na akce jsou zdarma.

 

Středa 30. 10. 

 

18.00 – 8 komiksů na jedno velké téma aneb jak široké pole působení to může být 

Představení projektu ateliéru Komiksu a ilustrace pro děti z Fakulty umění a designu na Západočeské univerzitě pod vedením Báry Šalamounové.

Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí 1

 

18.00 – Alejandro Jodorowsky ve filmu a komiksu 

Promítání dokumentárního filmu Souhvězdí Jodorowsky. Besedu s Antonínem Tesařem a Pavlem Kořínkem moderuje Tomáš Chlud.
Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35  

 

19.30 – Jiří Grus – Grus na Periférii 

vernisáž výstavy

Periferie Cafe, Branická 49 (do 25. 11.) 

 

20.00 – Pérák – Na jméně nezáleží, rozhodují činy

divadelní inscenace

Divadlo Archa, Na Poříčí 26
(vstup: 250,– nebo 150,– /studenti, senioři/, v předprodeji na stránkách divadla Archa) 

 

Čtvrtek 31. 10. 

 

17.15 – Trojkřest s Meandrem 

Křest argentinského komiksu Macanudo 4 (Ricardo Siri Liniers) a francouzských děl Profesorova dcera (Joann Sfar, Emmanuel Guibert) a SVOBODA! (Jean-Denis Pendanx, Kris). Uvede Pavel Pafko Kořínek a překladatel Richard Podaný; o plánech komiksové edice PRO EMU pohovoří nakladatelka Iva Pecháčková z Meandru.

Knihkupectví Krakatit, Jungmannova 14 

 

18.30 – Ticho 762 – Jak Masaryk vymyslel Československ

vernisáž výstavy a křest knihy za účasti Pavla Kosatíka

1. Pozemní antikvariát, Hybernská 22 (do 15. 11.) 

 

20.00 – Literárně-hudební projekt KAFKA 

Křest komiksové adaptace slavného románu Franze Kafky Zámek. Knihu představí výtvarník Jaromír 99 a americký scenárista David Z. Mairowitz. Videoprojekce VJ Clad + autogramiáda. KAFKA BAND (Švejdík, Neuwerth, Almela, Hradil, Jurčík + Rudiš)

Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33 (vstup 150,–) 

 

Pátek 1. 11.

 

18.00 – Lorenzo Mattotti – Oltremai

 vernisáž výstavy

 Italský kulturní institut Praha, Šporkova 14 (do 22. 11.)

 

Sobota 2. 11.

 

Komiksová sobota v MeetFactory, Ke Sklárně 15

Dětský KomiksFEST! s Albatrosem (10.00–13.00, vstup pro děti 30,–)

 

Postavte si s doktorem Rackem svůj kajak a vyhrajte s ním nejlepší závod sezóny na KomiksFEST!u (Lukáš Urbánek). V dílničce se Surim & Katou vymyslete a nakreslete podle vlastní fantazie komiksového superhrdinu (Libor Drobný), v Komiksových výpravách do minulosti si přijďte vyzkoušet dotvořit komiksy, které nás přenesou do bednářské dílny, na dvorek za řezníkem nebo do středověkého města za husity (Klára a Honza Smolíkovi). Časostrojem zkuste pro zábavu změnit posloupnost a zjistíte, co se stane s příběhem (Renáta Fučíková) nebo vyzkoušejte digitální skicování (WACOM). A jako tradičně si můžete nakreslit komiksovou placku a vyhrát spousty zajímavých knih.

 

KOMIKSOVÁ SOBOTA – HLAVNÍ PROGRAM

(15.00–24.00, vstup 50,–)

 

Velký sál

 

15.00 – Československo 38–89

Prezentace projektu školní výukové počítačové hry o našich totalitních dějinách (Richard Alexander a Ticho 762)

 

16.00 – Křest komiksu Candide Karla Jerieho

 

16.30  – Křest komiksu Divočina Mikuláše Podprockého

 

17.00 – Komiksy Top Cow očima jejich výtvarníka Marco Turiniho

Spojeno se křtem knihy E.V.A.

 

18.00 – Sigbjørn Lilleeng a Lukas Jüliger

Beseda o výstavě Světy pod povrchem v MeetFactory

 

19.00 – Lorenzo Mattotti

Beseda s italským výtvarníkem

 

20.00 – Předávání komiksových cen MURIEL 2013

 

21.30 – Vyhlášení vítěze soutěže ARNAL

 

22.00 – Volemanovy Voči

Krátký film na motivy komiksových příběhů Jiřího Gruse, režie Jan Cechl

 

22.30 – R.A.W. battle

Výtvarný souboj, DJ Jana Kománková

 

 

Divadelní sál

 

15.00 – Bohouš a Dáša mění svět

Workshop a vyhlášení vítězů celorepublikové školní soutěže, pořádá Člověk v tísni

 

16.00 – Bílá paní na hlídání

Vhrsti a režisér Petr Friedl představí animovaný film a stejnojmennou komiksovou knihu

 

17.00 – Pavel Trnka a Caves

Prezentace komiksového časopisu

 

18.00 – Tintin rasista

Komiksová analýza Tintina v Kongu (Michal Uhl)

 

19.00 – Sex, násilí a Borgia

Vydavatelství CREW o Jodorowského historické brutalitě

 

20.00 – Bäm fanzine a česká scéna

Nový komiksový fanzin a aktuální trendy domácího komiksu (Marek Menke, Vojtěch Čepelák)

 

21.00 – Kája Saudek: Lepší než Moebius a Kirby

Vzestup a pád Krále českého komiksu (Vojtěch Čepelák)

 

22.00 – Chico e Rita

Promítání španělského animovaného filmu

 

PLUS výstava Světy pod povrchem (Lukas Jüliger, Sigbjørn Lilleeng, Pavel Trnka a časopis Caves)

PLUS výstava ARNAL 2013

PLUS prezentace tabletů a dalších vychytávek pro výtvarníky – Wacom

PLUS workshop Recykliteratura (nakladatelství Lipnik)

PLUS stánky nakladatelů, prezentace nových knih, trička, placky, tisky, tašky

 

 

Neděle 3. 11.

 

13.00 – An Introduction to Norwegian Comics

Přednáška teoretika komiksu Kristiana Hellesunda o překladovém norském komiksu, host Sigbjørn Lilleeng

Týnská literární kavárna, Týnská 6

 

17.00 – Paul Gravett: 1001 komiksů, které musíte přečíst, než zemřete

Křest knihy a beseda s autorem

Comicspoint, Anglická 14

Nové knihy