Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Hosté

Marco Turini aneb Za vším hledej ženu

Italský komiks je krom dobrodružných příběhů spojován s erotickou kresbou a ženským tělem. Osud Marca Turiniho propojuje obojí. Jeho otec letteroval slavnou westernovou sérii Tex a jeho syn jde ve stopách italského mága dívčích křivek Milo Manary, aby se nakonec oženil a zakotvil v Čechách.

Paul Gravett (GB)

Žádný fungující komiksový trh se neobejde bez svých hybatelů: organizátorů, novinářů a teoretiků, kteří spolu s autory stojí v jeho základech. Přinášejí nové vlivy, informace, posouvají věci kupředu, stojí za festivaly, cony, výstavami, časopisy a fanziny; třídí, hodnotí a poskytují hlubší vhled do věcí komiksových. Pro Velkou Británii všechny tyto role zosobňuje jeden muž, Paul Gravett, The Man at the Crossroads.

Pavel Trnka v jeskyni industriálních tvarů

Nová tvář českého komiksu vstoupila na scénu razantním krokem, vlastním alternativním časopisem Caves. S jistou nadsázkou jde o zkratku z Comics Alternative Visual European Scene. Magazín je součástí nové vlny domácích komiksových časopisů jako Kix či Bäm!, které chtějí posouvat hranice vnímání tohoto média do avantgardnějších vod. Nebo případně až k jeskynním malbám.

Petr Novák aka Ticho762 vzdělává lidi skrz graffiti

Ticho762 je autor, který se rozhodl komiksem u nás skutečně živit, pročež pevně naskočil na záda aktuální vlny historických a vzdělávacích adaptací a jeho jméno teď sviští do hlav lidí i mimo hardcore scénu. Přitom je graffiťák.

Sigbjørn Lilleeng a popkultura severské bizarnosti

Velká hvězda mladé norské komiksové generace má už svoje místo na scéně jisté. Chrlí rozsáhlé a úspěšné ságy a sbírá ocenění, kudy chodí. Umí totiž spojit obyčejné příběhy mladých lidí s přívětivou popovou vizualitou, která ale neváhá vycenit vlčí zuby podivných fantaskních světů. Prostě Seveřan.

Nové knihy