Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Hosté

David Zane Mairowitz sází na klasiky

Američan a světoběžník, který v 60. letech emigroval do Anglie a dnes žije ve Francii. Autor divadelních her (např. Flash Gordon and the Angels), spoluzakladatel undergroundových novin International Times a tvůrce knihy The Radical Soap Opera: Roots of Failure in the American Left. Scénáristicky systematicky pracuje na převodech literárních klasik především do komiksu.

Jaromír 99 aka Jaromír Švejdík mezi hudbou, Kafkou a komiksem

Autor známý jak pod svým jménem, tak pseudonymem Jaromír 99 se narodil v Jeseníku, který se dodnes promítá do jeho tvorby. Proslavil se v hudební i výtvarné oblasti díky kapele Priessnitz a komiksu Alois Nebel. Jím zároveň založil specificky českou komiksovou školu postavenou na kontrastním využívání černých a bílých ploch a hrubé výtvarné stylizaci.

Jedním z hostů letošního KomiksFEST!u bude Lukas Jüliger

Autor letošního vizuálu a nadějný mladý německý tvůrce se narodil roku 1988. Studuje ilustraci na Vysoké škole užitých věd v Hamburku pod slavnou komiksovou autorkou a předloňskou návštěvnicí KomiksFEST!u, Anke Feuchtenberger. 

Jiří Grus to bere přes Periférii

Vůdčí postava Generace nula svého postavení dosáhla nejen nepřehlédnutelným kresebním mistrovstvím, ale především pracovitostí a rozsahem tvorby. I když Jiří Grus patří k vůbec prvním publikovaným autorům (1999) novodobé tuzemské komiksové scény, jeho zapálení a touha tvořit „bubliny“ jsou dodnes těžko překonatelné.

Lorenzo Mattotti (I)

Hlavním hostem letošního KomiksFEST!u je italský komiksový inovátor a znalec umění Lorenzo Mattotti. V roce 1983 spoluzakládal sdružení Valvoline, které italský komiks vyvedlo z ohrádky mainstreamu.

Nové knihy