Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Přednášky a workshopy

Jmenuji se Juanjo Sáez (a povím Vám, čemu se věnuji)

„Rád bych zmapoval svou kariéru komiksáře i ostatních tvůrčích činností. Chci vám vysvětlit možnosti, jak může komiksový kreslíř řešit mnoho různých úkolů a proč musí ovládat velké množství prostředků. Ať už se jedná o reklamu, design, animaci, psaní scénářů anebo kreativitu obecně.“

Match de Catch a Vielsalm – beseda

Beseda se zakladateli Frémoku a atelieru La „S“ Grand.

Erwin Dejasse, historik umění a komiksový teoretik, Olivier Deprez, výtvarník a spoluzakladatel nakladatelství Frémok a Anne-Françoise Rouche,  zakladatelk a umělecká ředitelka výtvarné dílny La „S“ Grand Atelier (umělecké studio pro lidi s postižením) představí projekt "Match de Catch a Vielsalm", který společně vytvořili profesionální výtvarníci a lidé s postižením.

Dětský KomiksFEST! s Albatrosem

Dětský komiksFEST! přináší spoustu dílniček a zajímavostí:

Takový milý začátek – dětské dílny k výstavě

S Viktorkou z planety na planetu

Vypravte se s námi na velké komiksové dobrodružství s neohroženou posádkou vesmírné lodi Lítavice. O své výpravě do vesmíru si budete moci vytvořit vlastní komiksovou zprávu. Setkání s mimozemšťany zaručeno, výtvarný materiál zajištěn! (Klára a Honza Smolíkovi)

Veverčina dílnička

Veverka by ráda myšce vyprávěla pohádku o Smolíčkovi pacholíčkovi, jenomže ouha, všechny obrázky, které k pohádce nakreslila, se jí  rozsypaly a zpřeházely. Pomůžete jí obrázky znova správně sestavit a potěšit myšku krásnou pohádkou? (Jarmila Marešová)

Mistrovská díla evropského komiksu – jsou tu dva roky a co dál?

O  záměrech kolem knižní série mapující zásadní díla evropského komiksu  (dosud vyšly Výprava za ptákem času, Incal, Věčná válka, Arzach a  vychází Blacksad) pohovoří a návrhy čtenářů vyslechnou Petr Litoš a Jiří  Pavlovský z nakladatelství CREW.

Nové knihy