Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Program - úterý, 30. 10. 2012

Šepoty a výkřiky

Deprese a surreálné pohledy na svět, kde je něco znepokojivě jinak, jsou trademarkem komiksů ze severu Evropy. Ve společné výstavě zastoupí Švédsko autor letošního vizuálu Knut Larsson se svou oblíbenou postavou Krokodýlí ženy z aktuální knihy Krokodilstaden. Norský Steffen Kverneland ukáže svůj obdiv k slavnému expresionistovi Edwardu Munchovi a finská část představí hned celou současnou autorskou generaci v čele s Terhi Ekebom či Matti Hagelbergem.

Výstava trvá do 18.11.2012.

Pérák – Na jméně nezáleží, rozhodují činy!

Pérák – jediný český superhrdina, jehož zjevení je vždy obestřeno tajemstvím!

Postkultovní divadlo Vosto5 po svém hravě  interpretuje české dějiny a  na pozadí reálných historických událostí  protektorátu Čechy a Morava  rozvíjí příběh fiktivní odbojové skupiny,  české Ligy výjimečných.  Titulním hrdinou autorské inscenace Divadla  Vosto5 je mytický český  superhrdina z druhé světové války. Ten po vzoru  komiksových hrdinů  hravě přeskakoval – díky pérům na nohou – pražské  ohrady, tramvaje a  ulice, aby porazil fašistické okupanty....

Inspirující vyprávění o  Pérákovi není jen generační hrou s historií, jde  o výpravnou divadelní  podívanou, která kombinuje prvky bojových umění a  extrémních sportů s  poetikou autorského divadla a typického slovního  humoru.

Nové knihy