Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Program - neděle, 28. 10. 2012

Takový milý začátek

V podstatě je tato výstava přelomovou, neboť, i přes svou komornost, představuje poprvé souborně autory věnující se v posledních letech pravidelně komiksové tvorbě pro děti. Český dětský komiks byl díky emancipaci komiksu pro dospělé čtenáře zatlačován do pozadí strachem z diletantského označováním komiksu jako „čtení pro děti“, a tak laická i odborná veřejnost ztratila jeho existenci a vývoj ze zřetele. Nyní má možnost seznámit se se světem pestrým, autorsky bohatým, vznikajícím bez jakýchkoli násilných přerušení a vsugerovaných mindráků. Se světem mnohdy scénáristicky i výtvarně kvalitnějším a zajímavějším, než je svět českého komiksu pro dospělé.

Autoři: Lucie Dvořáková, Jarmila Marešová, Klára a Jan Smolíkovi, Eva Sýkorová-Pekárková, Vendula Hegerová, Luděk Bárta, Lukáš Fibrich, Pavel Čech, Tomáš Chlud, Barbora Dlouhá

14–17.00 hod. – výtvarné dílny Viktorka (Honza a Klára Smolíkovi) a Veverčina dílnička (Jarmila Marešová)

Výstava trvá do 22.11.2012.

Takový milý začátek – dětské dílny k výstavě

S Viktorkou z planety na planetu

Vypravte se s námi na velké komiksové dobrodružství s neohroženou posádkou vesmírné lodi Lítavice. O své výpravě do vesmíru si budete moci vytvořit vlastní komiksovou zprávu. Setkání s mimozemšťany zaručeno, výtvarný materiál zajištěn! (Klára a Honza Smolíkovi)

Veverčina dílnička

Veverka by ráda myšce vyprávěla pohádku o Smolíčkovi pacholíčkovi, jenomže ouha, všechny obrázky, které k pohádce nakreslila, se jí  rozsypaly a zpřeházely. Pomůžete jí obrázky znova správně sestavit a potěšit myšku krásnou pohádkou? (Jarmila Marešová)

Dan Černý – Fanouš: Továrna zkázy

Enfant terrible českého komiksu se v současné době ze svých kolegů nejvíce profesionalizuje. Tomu napovídá jeho aktuální komiksové působení ve Čtyřlístku, kam přetransformoval i svou ikonickou postavu Šneka, a série jElita z další vysokonákladové tiskoviny, Brava. Na této výstavě se ovšem chce blýsknout svým nejslavnějším hrdinou, nedospělým lovcem duchů a zombií Fanoušem. Tomu na KomiksFEST! vyjde první uzavřený svazek Továrna zkázy z rozsáhlé připravované knižní série. Účelná černobílá stylizace, důraz na akci a snaha vyjádřit co nejvíc těmi nejjednoduššími grafickými prostředky, to je nová éra v autorově výtvarném směřování.

Výstava trvá do 10.11.2012.

Nové knihy