Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Program - sobota, 27. 10. 2012

HULK

Druhá instalace v galerii NIKA vznikla na motivy  klasické komiksové postavy – Hulka, který ztělesňuje typus „obyčejného  chlápka“ se skrytými superschopnostmi. Když se rozzlobí, změní se v  obrovského svalnatého hrdinu. A to se přesně stalo, když ho někdo  uvěznil v prosklené vitríně...

Dětský KomiksFEST! s Albatrosem

Dětský komiksFEST! přináší spoustu dílniček a zajímavostí:

Tomáš Kopřiva – komiksy, haikustripy, ilustrace

Tomáš kopřiva – kreslíř a Petr Pláteník, scénarista komiksu "2001: Inženýrská odysea" představí své dosavadní projekty.

Komiksová sobota v MeetFactory

Poslední říjnovou sobotu tradičně ožije MeetFactory komiksem. Celodenní program v rámci 7. ročníku mezinárodního festivalu KomiksFEST! zahájí dopolední dětské dílny. Tradičně budou následovat setkání se zahraničními hosty, besedy a přednášky, autogramiády, workshopy, filmové projekce a křty nových komiksů.

Mistrovská díla evropského komiksu – jsou tu dva roky a co dál?

O  záměrech kolem knižní série mapující zásadní díla evropského komiksu  (dosud vyšly Výprava za ptákem času, Incal, Věčná válka, Arzach a  vychází Blacksad) pohovoří a návrhy čtenářů vyslechnou Petr Litoš a Jiří  Pavlovský z nakladatelství CREW.

Mainstreamový komiks v USA a profesionální komiksový kreslíř Marco Turini

Italský  komiksový kreslíř Marco Turini pohovoří o práci pro americké editory  Marvel, Zenoscope a TopCow/Image. Pouze 2 týdny po oficiální prezentaci  komiksového projektu Cyber Force na festivalu ComicsCon v New Yorku,  budou mít fanoušci možnost se podrobně seznámit se zvláštností tohoto  komiksu a zjistit, proc je v historii komiksu něčím zcela novým.

 

Přednáška se koná pod záštitou Italského institutu.

Ještě jsme ve válce

MeetFactory představuje dva paralelní projekty. Prvním je výstava vzniklá na základě úspěšného projektu komiksové antologie Ještě jsme ve válce. Ta tematizuje příběhy skutečných, konkrétních lidí a jejich konfliktu s totalitní mocí během 2. světové války a éry komunismu. Tyto stále uspokojivě nezpracované historické etapy našich dějin z rukou předních domácích komiksových kreslířů doplňuje v zadních místnostech galerie samostatný projekt, unikátní Patapolitický komiks emigranta Pavla Vošického.

Výstava trvá do 18.11.2012.

Boulet a Pénélope Bagieu

Nejsledovanější BD blogeři Francie představí svou práci na webu i mimo něj a pohovoří o nových možnostech, které autorovi blog nabízí.

Malý Alenáš

Prezentace  nového projektu – interaktivního komiksu, který překračuje a tím pádem  spojuje žánry komiksu, animovaného filmu, počítačové hry, rozhlasové  pohádky… Prezentace proběhne objasněním základního konceptu, popsáním  s názornou demonstrací a bude doplněna ukázkami z díla. (Matyáš Trnka)

Nový český komiks 2000-2012

Prezentace přehledové publikace Ministerstva kultury ČR (Radim Kopáč).

Komiksový lettering

Stručné  pojednání o gramatice letteringu v komiksu s poodhalením základních  pravidel, principů a zvyklostí, spojené s názornými ukázkami. (Miloš „Mankin“ Mičátek)

Igort

Beseda s italským výtvarníkem Igortem a majitelem nakladatelství Coconino Press.

Gekiga

Přednáška o autorské manze pro dospělé od šedesátých let označované termínem gekiga. (Antonín Tesař a Karel Veselý).

Mrtvý, ale nepohřbený (r. Phil Mulloy, 2011)

Celovečerní animovaný film Mrtvý, ale nepohřbený je druhým dílem projektu Christies Trilogy, jenž následuje po snímku Goodbye, Mr Christie. Vracíme se do dysfunkční rodiny Christieových. Mrtvé tělo pana Christea ukradne japonský průmyslník pan Yakamoto, neboť   věří tomu, že jeho oběť zná tajemství věčného života. Paní Christie a   směsice dalších postav – včetně vilného francouzského námořníka Ramona -   se pokusí získat tělo pana Christieho zpět, přičemž nejdůležitější se   zdá být jeho sbírka kupónů z Tesca. Nakonec se všichni ocitnou na   Islandu... Co víme o minulosti pana Christieho?

James O´Barr – beseda, autogramiáda a malování naživo

O svém nejslavnějším komiksu – Vráně – pohovoří James O´Barr na první sobotě KomiksFEST!u. Součástí bude i autogramiáda a benefiční malování naživo. Modelem bude Eva Decastelo a obraz bude obratem vydražen ve prospěch NF Pink Bubble.

Aukce plátna proběhne ve 22.00 hod. ve velkém sále.

Křest Brutto 3 + Fanouš: Továrna zkázy

Křest brutálně jemných komiksů, tentokrát z pera Nikkarina a Ktaiwanity spolu s Fanoušem Dana Černého proběhne ve 21 hod. ve velkém sále MeetFactory.

Komiksová Chacha

Autoři i projekty usilují o vaši pozornost.

Komiksový battle

Kdo nakreslí za pomoci high tech tabletů lepší komiks? Rozhodnete i Vy!

Utkají se Vladimír Strejček a Václav Šlajch.

Ve velkém sále...

Nové knihy