Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Hosté

Bagieu, Pénélope (F)

(1982) Vystudovala Vysokou umělecko-průmyslovou školu (École nationale supérieure des Arts Décoratifs) v Paříži, se specializací na multimédia a animaci. S diplomem v kapse se vrhla na kariéru ilustrátorky. Pracovala na několika velkých reklamních kampaních, její ilustrace se objevily v tisku a v knižních publikacích.
Do povědomí nejen ženské části populace se dostala díky svému blogu Ma vie est tout ŕ fait fascinante (Můj život je naprosto fascinující), na kterém s humorem glosuje svůj každodenní život.

Boulet (F)

(1975) Když si Gilles Roussel alias Boulet v roce 2004 založil blog www.bouletcorp.com/blog, už měl za sebou spolupráci s Lewisem Trondheimem a Joanem Sfarem na slavném projektu Donjon a vydání několika komiksů. Jak sám říká, blog ho lákal, protože to bylo „vlastně vydání na vlastní náklady bez nákladů a bez toho, aby se z toho, co publikuje, musel někomu zpovídat“.

Ekebom, Terhi (FIN)

(1971) Autorka s bohatou ilustrátorskou zkušeností, která se odráží v její vzdušné kresbě zaplněné křehkými linkami. Ráda znázorňuje lidskou neschopnost komunikace a z ní pramenící odcizení. Vystudovala umění a grafický design v Helsinkách.

Frémok (B/F)

(2002) Pionýři belgofrancouzského komiksu, tvůrčí skupina Frémok skrytá pod zkratkou FRMK, vznikla spojením dvou komiksových uskupení, Fréonu (Brusel) a Amoku (Paříž). Jde o vydavatelství řízené samotnými autory usilující o propojování uměleckých směrů, interakci s jinými výrazovými prostředky a experimenty s formou, grafikou, sekvencí a scénografií. Komiks jim umožňuje odhalit věci, které se odmítají vyjevit jazyku, nikoliv však zraku. Publikují poměrně málo, ale s velkou péčí a neobvyklými redakčními a koncepčními nároky.

Hänninen, Ville (FIN)

(1976) Novinář, teoretik a spisovatel, který se na komiks specializuje od roku 1997. Dosud napsal nebo editoval tucet knih, z toho většinu věnovaných právě této umělecké formě.

Nové knihy