Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Knihy

KomiksFEST! 2009 - oficiální katalog

 

         Katalog 4. ročníku festivalu má podobu komiksové revue. Představuje práce zahraničních i domácích hostů festivalu: Max Andersson, David Rubín, Roman Tolici, Nikkarin, Blexbolex, Le Dernier Cri, Nick Abadzis; výstava 45-89 / Komiks za železnou oponou; výstava Kája Saudek & 60's aneb Zlatá šedesátá komiksově; výstava Návraty (komiksové) komety.
   V publicistické části najdete text Pavla Ryšky o stručné historii animace od rotoskopu k rotoshopu, pojednání Tomáše Nováka o Tapisérii z Bayeux a jejím postavení na komiksové scéně. .....  

BRUTTO / brutálně jemné komiksy

 

Nový projekt mladých respektovaných českých tvůrců, tři komiksové příběhy ze současnosti. .....

Jaime Hernandez: Holka z H.O.P.P.E.R.S.

 

Druhý díl série     Love & Rockets přináší opět řadu vypečených příhod o „Locas“, bláznivých drsných holkách Maggie a Hopey, které si vysnil americký komiksový kreslíř mexického původu Jaime Hernandez. I když je nakreslil černobíle, jejich povahy, myšlenky a svět nejsou černobílé ani trochu. Jsou pestré a nejednoznačné jako život sám. .....

AARGH! – Havraní speciál

 

Aktuální speciál sborníku AARGH! má podobu vázaného barevného alba. Antologie je věnována projektu Gavron, sérii komiksových povídek o tichém hrdinovi, který se mezi světy pohybuje na havraních křídlech.  

Nikkarin - 130: ODYSEA

 

Výjimečný příběh o putování mezi fantazií a realitou. Objevte kouzlo pustiny, která v sobě skrývá tajemná místa, pomníky předválečných dob i rozrůstající se nové civilizace.

Nové knihy