Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Knihy

KomiksFEST! 2008 - oficiální katalog

 

         Katalog 3. ročníku festivalu má podobu komiksové revue. Představuje práce zahraničních i domácích hostů festivalu: Ulf K., Daniel Clowes, Kim Deitch, Krzysztof Gawronkiewicz, Alexandru Ciubotairu, Lewis Trondheim, Bryan Talbot, Pavel Čech, Jiří Zimčík, Jaromír Plachý, Nikkarin a Pavel Reisenauer... V publicistické části najdete profil Bohumila Konečného (Bimba) a text P. Ryšky o raných interakcích komiksu a filmu, v příloze pak seznam všech komiksů vydaných v ČR 2007/2008 a nominace na cenu Muriel.       Jako bonus: DVD s animovanými filmy (75 min.) a komiksový notýsek Moleskine.
         

Bunkr

 

Pod názvem     Bunkr vychází dlouho očekávaný komiksový časopis, který patří mezi oblíbené tiskoviny jako např.     Klaustrofobie v kostce, kulinářský měsíčník     Vaříme jen z konzerv nebo agrární revue     Pustina, a jemuž z někdejšího názvu “Panoptico” zůstalo propojující mysteriózní téma.     Na dvaasedmdesáti stranách hostí jak protřelé komiksové matadory (Jaromír 99, Tomáš Prokůpek, Andraste), tak několik příjemných překvapení: Teapoda, Rawena, Tomáše Gladiše či Rollera, Milana Sodomu nebo Jana Dřevíkovského. Všechny stránky byly pečlivě dekontaminovány a při čtení tohoto plátku nehrozí žádné nebezpečí (i když odbor pro ochranu zdraví proti radiaci doporučuje použít alespoň ochranné rukavice.)

Nicolas Mahler: SPAM

 

Každý to zná: kolik nabídek na zvětšení penisu jste museli/y vymazat ze své mailové schránky? Ani Nicolas Mahler na tom nebyl jinak; ovšem na nabídky z mailu reagoval po svém – co mail, to kresba. Výsledek není přímo komiksem, ale obsahuje všechny prvky Mahlerova stylu – minimalismus, ironizující zkratku i trefný humor.

Bryan Talbot: Pohádka o zlobivé kryse

 

   Unikátní comicsové dílo, ve kterém sledujeme osudy dívky Heleny na cestě do nového života v překrásném kraji Lake District. Helena utekla z domova, protože ji vlastní otec zneužíval, a její příběh se tak podobá životním osudům slavné autorky pohádek Beatrix Potterové.

Džian Baban a Vojtěch Mašek: Pandemonium

 

Nakladatelství Tichý syndikát vydává v listopadu 2008 komiksový sešit     Pandemonium aneb Dějiny sousedství autorů Džiana Babana a Vojtěcha Maška, držitelů cen Muriel 2007 za nejlepší strip a nejlepší původní scénář komiksu. Seriál Pandemonium vycházel v roce 2007 jako komiks na pokračování v časopisu Reflex (kulturní příloha Ex). V nově vydávané knize nalezne čtenářská obec kromě všech jednapadesáti návštěv malého Janíka Štulce u svých sousedů a přátel manželů Kokešových i další materiály jako například vzácné ilustrace z Janíkova tajného deníku nebo technické nákresy několika vynálezů Vládi Kokeše. Sešit je uveden fundovanou a zanícenou předmluvou odborníka na slovo vzatého, přeborníka v oboru dějin sousedství, sociologa, ekonoma a sociolibristy známého z mnoha televizních a rozhlasových soutěží, Doc. ing. Jána Bryndy, CSc.

Nové knihy