Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Aktuality

KO-LE-SO – KOmiksové LEporelo ze SOcialistického Československa; uzávěrka 30.10.

 

   KomiksFEST! vám přináší novou výtvarnou soutěž k 20. výročí Listopadu 1989. Vytvořte své osobní     „KO–LE–SO“ – černobílé nebo barevné leporelo s příběhy, jak se žilo v předlistopadové éře. Pokud jste byli před rokem 1989 ještě příliš malí, zeptejte se svých rodičů a příbuzných. Nakreslete příběhy z vaší rodiny. Patronem soutěže je     Petr Sís, výtvarník a autor knihy     Zeď / Jak jsem vyrůstal za železnou oponou.

 

   HLASUJTE, HLASUJTE, HLASUJTE!!! Pro nejlepší KO-LE-SO můžete hlasovat po otevření konkrétního příspevku/galerie. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 7.11. v rámci komiksové soboty v NoD a poté i na tomto webu.

 

   Tři vítězná komiksová leporela odměníme luxusní sadou výtvarných potřeb ze Zlaté lodi, festivalovým trikem a knihami. Vítězné práce budou vystaveny během KomisFEST!u 2009 a otištěny v následující KomiksFEST! revue.

Čtvrtá KomiksFEST! revue: Crumb a nezávislý americký komiks

 

         Robert Crumb, legenda nezávislého komiksu je hlavním hostem již čtvrtého čísla KomiksFEST! revue. To je věnováno především       nezávislé americké tvorbě a kromě profilových textů obsahuje samostatné komiksové povídky (Gilbert Shelton, Karl Kerschl, Lance Hansen a Anders Nilsen). U nás zatím málo známou oblast portugalského a mexického komiksu otevírají José Carlos Fernandes a Patricio Betteo s příběhy na pomezí (sur)reality. Domácí scénu zastupují Karel Jerie, Petr Šprachta a v rubrice Skicář také Tomáš Kučerovský.
         Premiérově bude číslo k dostání na autogramiádě pánů Crumba a Sheltona v neděli 7. 6. od 12:00 v Big Ben Bookshop (Malá Štupartská 5, Praha 1), a nadále pak i na stáncích na dalších akcích Pražského festivalu spisovatelů. V běžné distribuci by se mělo objevit v průběhu příštího týdne.  

AniFest a CRWECON – prezentace našich aktivit

 

    Jako čtyři předchozí ročníky, i letošní mezinárodní festival animovaných filmů AniFest bude hostit komiksové progamy z produkce SEQENCE o.s., jednoho z organizátorů KomiksFEST!u. Na       prezentaci našeho multimediálního komiksového festivalu jste zváni na sobotu 2. května od 16:30 do Třeboně, na       komiksové workshopy pro děti a studenty v rámci Školiček animace pak na čtvrtek 7. 5. po celý den v Teplicích.
   Dvě čerstvé publikace, vydávané ve spolupráci SEQENCE o.s. s nakladatelstvím Labyrint, pak představíme na fanouškovském setkání  CRWECON v sobotu 30. 5. od 13:00 v pražském klubu Cross. První z nich bude čtvrté číslo       KomiksFEST! revue, druhou pak první svazek edice Labyrint komiks, úvodní díl trilogie       130: Odysea debutujího Michala Menšíka - Nikkarina. Na všechny akce jste srdečně zváni!  

Komiksoví autoři doporučují: Pij s rozumem!

 

   „Pij s rozumem!“ doporučují konzumentům alkoholu komiksoví výtvarníci. Své kresby vytvořili pro stránky www.pijsrozumem.cz, na kterých sdružení zodpovědných výrobců lihovin     FÓRUM PSR propaguje umírněnou konzumaci alkoholických nápojů. Ve spolupráci s     o.s. SEQENCE, vydavatelstvím komiksů a pořadatelem festivalu KomiksFEST!, oslovilo FÓRUM PSR významné české a slovenské komiksové autory se zadáním vytvořit autorské dílo, které by se s humorem a nadsázkou zabývalo problematikou alkoholu. Svými pracemi přispěly jak     již známé osobnosti, jako autoři stripů Hana a Hana (Miloš Gašparec a Miloš Čermák) a Aloise Nebela (Jaromír Švejdík a Jaroslav Rudiš), tak     zástupci nastupující generace (např. Jiří Grus nebo Jan Bažant).

Výstava Péráka a křest KomiksFEST! revue 03

 

Na     vernisáž výstavy pérákovských originálů a     křest třetího čísla KomiksFEST! revue Vás v sobotu 31. 1. od 20:00 do galerie Hygienická stanice zvou Hurá collective, festival KomiksFEST! a nakladatelství Labyrint. Výstava potrvá do 18. 2., a bude na pražské adrese Italská 34. Více info na webu galerie Hygienická stanice.

Nové knihy